Kurz čínskeho jazyka na UCM v akademickom roku 2017/2018

Kurz čínskeho jazyka na UCM v akademickom roku 2017/2018

Milí študenti,

v akademickom roku 2017/2018 sa začne štúdium čínskeho jazyka. Vyučujúcou bude lektor/ka Konfuciovho inštitútu z Bratislavy. Kurz sa bude konať 1x po dve hodiny v týždni, pravdepodobne v stredu alebo štvrtok a to v  priestoroch UCM.

Začiatok kurzu je naplánovaný na prvý októbrový týždeň. Prihlásiť sa môžete u p. Ing. Judinyovej alebo aj u p. Mgr. Simony Štefíčkovej (referát zahraničných stykov), č. d. 109/b.

Súčasne pokračuje aj kurz pre pokročilých študentov.

Vaše vedomosti využijete na rôznych pozíciách a to nielen na Slovensku, ale aj v samotnej Číne. Veď viete, že rozbiehame kontakty s čínskymi univerzitami!

Správa o výstavách v USA a Kanade

V čase od 22.5 do 10.6. 2017 som absolvoval na pozvanie nášho zastupiteľstva v USA a Kanade výstavu mojej digitálnej tvorby s názvom „Maľovanie svetlom, resp. Light painting“.

Výstavy boli dve – v Dallase (Texas) a Ottawe (Kanada).

 1. Výstava v Dallase bola inštalovaná v El Centro College (https://www.elcentrocollege.edu/Pages/default.aspx). Výstavu organizoval honorárny konzul v Dallase Martin Valko so svojou ženou Martinou Moravcovou Valko, pri príležitosti mesiaca európskej kultúry v USA.

Na Vernisáži sa zúčastnil aj veľvyslanec SR v USA Peter Kmec, ako aj zástupcovia veľvyslanectiev iných krajín, krajania zo Slovenska a Čiech, najvyšší predstavitelia školy na čele s prezidentom školy (rektorom) Adames José (foto z vernisáže a výstavy pošlem obratom v zmenšenej forme). Výstava trvala dva týždne a bola premiestnená do Ottawy.

Prínos z výstavy považujem okrem propagácie Slovenska aj záujem o spoluprácu medzi školami. Snažil som sa propagovať UCM v Trnave, ako moje trvalé zamestnanie. Záujem prejavili o možnosť výmenných študijných pobytov. Osobne som bol pozvaný na prehliadku oddelenia dizajnu a výtvarného umenia, kde prejavili záujem o bližšie poznanie digitálnych techník a postupov pri tvorbe výtvarných diel, technológiu a spracovanie digitálnych malieb a taktiež sa zaujímali o európsku architektúru minulých storočí… Pomoc pri vytváraní spolupráce medzi školami prisľúbil aj Martin Valko, honorárny konzul.

Video z vernisáže dodám neskôr.

2. Výstava v Ottawe bola v budove slovenského veľvyslanectva a trvala od 10.6. do 30.6.2017. Na vernisáži (video: https://youtu.be//W4NTU6N6eWY) sa zúčastnili hostia z kultúrneho a spoločenského života, z politiky (zástupcovia parlamentu na čele s podpredsedom Dolnej snemovne parlamentu Bruceom Stantonom, kanadskí Slováci, veľvyslanci viacerých krajín a ďalší. Podobne, ako v Dallase, aj v Ottawe bol hlavný cieľ propagovať Slovensko a jeho kultúru, čo sa podarilo (pošlem aj ďakovný list od B. Stantona). Tu vznikol priestor na spoluprácu s univerzitou v Ottawe, resp. s ďalšími kultúrnymi inštitúciami (galéria moderného umenia, a pod.). 

Ing. Ladislav Gubi
www.leosymon.com

Prezentácia p. Alana Halleta zo spoločnosti English Oak Recruitment

Oznam English Oak Recruitment

To those students who have not yet submitted their application forms:

Please remember that I must receive UCAS undergraduate application forms by Friday 23 June for final checking.
Postgraduate applicants must submit their forms for checking by Friday 18 August.
Do not hesitate to contact me if I can be of further assistance.

Regards

Alan Hallett
English Oak Recruitment
Tel: +44(0)1422 825623
http://www.englishoakrecruitment.co.uk/

Ponuka kurzov taliančiny pre Erasmus študentov

Univerzita v Cagliari ponúka študentom nominovaným na Erasmus pobyt v AR 2017/2018 do Talianska jazykový kurz taliančiny.

Bližšie informácie:

Dear Colleagues,

We are pleased to inform you, and to invite your Erasmus students  to take part in the Italian Summer Language Courses, which will take place at the University of Cagliari on July and on September at  very convenient price: € 51,05 for 40 hours of Italian Language.

This program is designed for all the students nominated for an Erasmus+ stay in Italy for the A.Y. 2017-2018. Participants will be able not only to get to learn Italian and get 4 ECTS credits before starting their Erasmus+ stay in Italy but they will also get to know about the Italian way of life and take part in different activities promoted by Ismoka.

Please find attached the leaflet. Detailed information including application process is available on our website: SUMMER ITALIAN LANGUAGE COURSES .

 

We would highly appreciate if you share the information with your students and other interested.

Should you need further information, please contact us.

We look forward to hearing from you soon. 

Best greetings from Cagliari,

Anna Maria Aloi

HEAD OF ISMOKA

International Students Mobility Office KAralis

Università degli Studi di Cagliari Via San Giorgio n. 12 – 09124 Cagliari

tel. +39-070-675 6533 –  fax. +39-070-675- 6543

erasmus@unica.it;

https://youtu.be/WiGbxcRO5fY

Bližšie informácie tu.

Master’s program East European Studies and Open Research Challenge 2017

Dear Sir or Madam,

We would like to inform you about two programs:

1.) For the 2017/18 winter semester, the Honours Master’s program East European Studies is again offered jointly by the Ludwig Maximilian University of Munich (LMU) and the University of Regensburg (UR).

The aim of this Master’s program is to provide specialized regionally focused knowledge on Central, Southeastern and Eastern Europe. This includes a project course, tutorials, internships, a summer school intensive languages courses, and extracurricular seminars, all related to Eastern Europe.

Students of this four-semester interdisciplinary Master’s program (120 ECTS) can select two or three subjects from the following list: European Ethnology, History, Jewish History and Culture, Political Science, Slavic Languages and Literatures, and Turkish and Ottoman Studies (at the LMU) as well as Comparative Literature, Legal Studies, History Slavic Languages and Literatures, and Political Economy (at the UR).

This program is part of the Elite Network Bavaria (Elitenetzwerk Bayern, ENB). It includes numerous Bavarian partner institutions related to Eastern Europe, such as the Graduate School for East and Southeast European Studies.

Admission requirements are a very good or good Higher Education Entrance Qualification (HEEQ), or foreign equivalent, very good knowledge of German good knowledge of English, and at least basic knowledge of one East European language. The application deadline for the academic year 2017/18 is 21 June 2017. For more information please visit http://www.osteuropastudien.uni-muenchen.de/oes_english/index.html.

 

2.) For the second time, Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg (FAU) is asking interested international researchers and their teams to participate in the Open Research Challenge to contribute to comprehensive medical care concepts. The focus of this year’s global online competition lies on personalized Medical Engineering in Gait Disorders – inviting advanced master students, doctoral candidates or postdoctoral researchers from all over the world. For more information please visit https://openresearchchallenge.org/.

 

Best regards,

Niklas Záboji

BAYHOST
Bavarian Academic Center for

Central, Eastern and Southeastern Europe
Universitätsstr. 31
D-93053 Regensburg

Tel.: ++49 (0)941-943-5586
Fax: ++49 (0)941-943-5051
Email: niklas.zaboji@stud.uni-regensburg.de
www.bayhost.de

Špeciálne granty na AR 2017/2018

 Výzva 2017 na predkladanie žiadostí o ERASMUS+ grant na špeciálne potreby

 Národná agentúra programu Erasmus+ vyhlasuje Výzvu  na predkladanie žiadostí o ERASMUS+ grant na špeciálne potreby. Študenti/zamestnanci vysokých škôl so špeciálnymi potrebami, ktorých vybrala ich vysoká škola na Erasmus mobilitu v rámci Výzvy 2017, môžu na základe tejto výzvy požiadať o špeciálny grant.

Výzva sa týka študentov a zamestnancov vybraných na mobilitu ERASMUS+ v akademickom roku 2017/2018, ktorí si môžu nárokovať grant pre špeciálne potreby.

Uchádzač o mobilitu si špeciálnymi potrebami si vyplní prihlášku a doručí ju na referát zahraničných stykov do 10.5.2017 v tlačenej aj v elektronickej podobe spolu s povinnými prílohami (kópia preukazu ZŤP, akceptačný list prijímajúcej univerzity, v ktorom potvrdzuje, že je oboznámená s postihnutím alebo špeciálnou potrebou prijímaného študenta / zamestnanca a môže mu zabezpečiť primerané zariadenie a podporu). Referát zahraničných stykov podá súhrnnú žiadosť za celú univerzitu do 31.5.2017 na Národnú agentúra programu Erasmus+.

Žiadateľ o grant na špeciálne potreby v prihláške uvedie výšku reálnych nákladov, ktoré bude potrebovať z dôvodu svojich špeciálnych potrieb. Je dôležité,  aby požadovaná výška nákladov bola reálna a čo najpresnejšia. Účastník mobility, ktorý získa špeciálny grant, je povinný tento grant vyúčtovať na základe reálnych nákladov po návrate z mobility.  Svojej vysokej škole musí predložiť všetky doklady k vyúčtovaniu špeciálneho ERASMUS+ grantu (napr. letenku sprevádzajúcej osoby, faktúru za špeciálnu prepravu/ubytovanie atď.).

Prihláška ZŤP 2017

Výzva pre ZŤP študentov / zamestnancov

Staň sa členom AIESEC !

 

Absolvent pripravený pre svet.

Byť členom AIESEC znamená byť súčasťou obrovskej medzinárodnej komunity mladých ľudí, ktorí sa chcú neustále rozvíjať a vo svete ich toho zaujíma viac, ako len oni sami.

Ako člen organizácie získaš už od začiatku príležitosti, prostredníctvom ktorých sa budeš učiť v praxi a nielen z kníh, vystúpiš zo svojej zóny komfortu a zažiješ úspechy aj sklamania v podporujúcom prostredí.

Pokiaľ chceš stále zdokonalovať nielen seba, ale aj svet okolo, tak hľadáme práve Teba! Nemôžeme Ti sľúbiť, že to bude ľahké, ale vieme Ti zaručiť, že to bude stáť za to.

Registrácia TU. 

 

Štipendijný pobyt na Kube AKTUALIZOVANÉ

Možnosť prihlásiť sa na vybrané štipendijné pobyty na Kube, ktoré vybraní štipendisti budú realizovať v ak. roku 2017/18 v zmysle medzištátnej dohody medzi ministerstvami školstva SR a Kuby. Študenti sa prihlasujú u prodekanov pre zahraničie, resp. pre vzdelávanie svojej fakulty.

Podmienky TU .

Zoznam nominovaných TU. 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress