Úvod Aktuality Špecializované cestovné poistenie pre Erasmus+ mobility

Špecializované cestovné poistenie pre Erasmus+ mobility

545
ZDIEĽAŤ

Podmienkou pre vycestovanie na Erasmus+ je uzavretie komerčného poistenia na celé obdobie stáže. Za komerčné poistenie zodpovedajú študenti a je potrebné predložiť VŠ Erasmus koordinátorovi uzatvorené poistenie pred podpisom zmluvy o stáži.

Odporúčame Vám využiť poistenie ERAPO, špecializované poistenie pre Erasmus+ mobility, určené pre potreby študentov a absolventov, idúcich na Erasmus+ študijné pobyty a stáže. Zahŕňa potrebné krytie pre všetky typy mobilít a garantuje jeho správnosť.

Pre Erasmus+ študijný pobyt je potrebné povinné/zákonné zdravotné poistenie (Európsky zdravotný preukaz poistenca). K nemu odporúčame komerčné poistenie ERAPO, kde máte na výber 3 balíky poistenia:

  • ERAPO basic zahŕňa odporúčané komerčné poistenie liečebných nákladov. Vhodne dopĺňa rozsah povinného zdravotného poistenia.
  • ERAPO standard zahŕňa naviac úrazové poistenie a odporúčané poistenie zodpovednosti za škodu vrátane zodpovednosti za škodu spôsobenú účastníkmi v škole a poistenie právnej ochrany.
  • ERAPO premium zahŕňa naviac poistenie batožiny a poistenie technickej pomoci v prípade záchrannej akcie v horách.

 Pre Erasmus+ stáž (študentskú aj absolventskú) je povinné poistenie ERAPO balík „standard“ alebo balík „premium“, ktoré obsahujú potrebné krytie podľa požiadaviek programu Erasmus+:

  • ERAPO standard zahŕňa poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie, zodpovednosť za škodu vrátane zodpovednosti za škodu spôsobenú študentom na pracovisku v prijímajúcej organizácií. (Minimálny povinný rozsah krytia pre Erasmus+ stáž)
  • ERAPO premium zahŕňa naviac poistenie batožiny a technickej pomoci v prípade záchrannej akcie v horách.

Poistenie sa uzatvára jednoducho a online. Viac info nájdete na www.erapo.sk

 www.erapo.sk

T: +421 948 188108

E: info@erapo.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here