Úvod Reporty Viktor Kudzia

Viktor Kudzia

175
ZDIEĽAŤ

Ako bolo v Stuttgarte

Zimný semester 2015/2016 som strávil v nemeckom Stuttgarte na prestížnej univerzite s názvom Hochschule der Medien. Našťastie sme si mohli zvoliť rôzne predmety z rozličných odborov, takže som mal napríklad aj Mediálnu produkciu, kde sme robili praktické výstupy – reportáže, krátke filmy a podobne.

Hochschule der Medien je vybavená univerzita najnovšími počítačmi, televíznym štúdiom, rádiom a celkovo má prepracovaný interný systém – každý študent a pedagóg majú vlastný univerzitný e-mail, cez ktorý počas štúdia komunikujú. Tiež je multikulturálna, študujú tu okrem nemeckých a európskych študentov aj americkí, či ázijskí študenti.

Prístup učiteľov je veľmi dobrý a celkovo som s nimi nemal problém. Veľký dôraz kladú na praktickú stránku štúdia. Na jednom predmete sme sa učili na niekoľkých sedeniach všetko o fotografovaní a kamerovaní s profesionálnou technikou a prakticky si to skúšali. Robil som praktické výstupy – napríklad sme robili reportáž alebo pripravovali krátky film.

Škola má dve budovy, starú a novú. ,,Stará“ vyzerá ako u nás tá najnovšia a nová je naozaj veľmi moderná. Budovy by som opísal ako sklo, oceľ a istým spôsobom minimalizmus, nič zbytočné v nich nie je.

Mne osobne dal pobyt veľa. V prvom rade jazyk, študovať v angličtine a nemčine je niečo úplne ako v slovenčine a ak si človek dobre vyberie, nadobudne praktické skúsenosti zo svojho odboru a v neposlednom rade navštívi inú krajinu, stretne študentov z rôznych krajín a kultúr a nadviaže s nimi priateľstvá.

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokZuzana Tomášová
Ďalší článokSoňa Braunová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here