Úvod Reporty Soňa Braunová

Soňa Braunová

208
ZDIEĽAŤ

Erasmus v Rumunsku

Svoj Erasmus pobyt som strávila v Rumunsku. Počas letného semestra v roku 2015 som študovala na Univerzite Luciana Blaga v meste Sibiu.

Študovala som predmety z dvoch odborov a to žurnalistika a PR. Výučba prebieha pôvodne v rumunčine, no ako zahraničný študent som mala pri nej viacero možností. Jednotlivé predmety pre mňa prekladali do angličtiny, mala som zadanú konkrétnu prácu ktorú treba vypracovať a na záver odovzdať, či odprezentovať, dokonca niektoré hodiny prebiehali upravené po anglicky.

Kolektív študentov v oboch triedach bol vždy tvorený z maximálne 20 žiakov, vyučujúci pre to volili osobnejší prístup a dalo sa s nimi dohodnúť i konzultovať v prípade akýchkoľvek problémov.

Bývala som na internáte ako všetci ostatní zahraničný študenti. V spoločných priestoroch sa skvele budovali kamarátske vzťahy pri hraní spoločenských hier, chodením na výlety či grilovačkami a večernými párty v meste.

Napriek tomu, že Rumunsko sa môže zdať ako zvláštna voľba, pre mňa to bol jedinečný zážitok pri ktorom som okrem študijných poznatkov spoznala veľa ľudí z celého sveta a mala možnosť cestovať po Rumunsku.

Viac o mojom Erasmus pobyte spolu s hodnotením univerzity som porozprávala aj v rozhovore pre študentský portál gaudeo.sk :

http://gaudeo.sk/erasmus-rumunsku-jedine-stopom/

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokViktor Kudzia
Ďalší článokSimona Zápachová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here